Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.01.2011 06:59:26 

Border kolie Conny a velšteriér Alt

Kde jsme byli

10.5.2009 - Neoficiální závody agiliyt Blansko

V neděli 10.5. jsme spolu s Kačkou a Taruškou vyrazili na neoficiální závody agility do Blanska. Z Bruntálu jsme vyjížděli už kolem půl šesté, protože jsem v Blansku v životě nebyla a cestu neznala. I přesto jsme to zvládli a přijeli včas. Prezentace začínala v 8 hodin. Už v tu dobu bylo vidět že na nás čeká krásný slunečný den. Závody začínaly hrou, kde pejsek musel proběhnout slalom a zůstat sedět na stole (Conny, který ho viděl po druhé v životě, ho samozřejmě přeskočil :-)) a páníčci si zaběhli kolečko skoček. Po hře následoval Open, nejdřív smallíci, medíci a pak my. Open byl lehoučky, akorát na můj vkus byly překážky moc blízko sebe. Opnu jsme se bohužel diskvalifikovali, neboť Conny oběhl překážku za tunelem a skočil ji opačným směrem, na to jak to bylo lehké, docela zbytečná chyba. Jumping už byl těžší, protože nebyl rozdělený oproti opnu na začátečníky a pokročilé, obě skupiny běhali to společně. Ale toto jsme zvládli na 1, nakonec jsme se umístili na krásném 2. místě z 25. pejsků. Závody byly super. Jelikož jsme vyhráli startovné na další závod, tak vyrazíme 27.9.2009 znova. Počasí nám přálo celý den, co chvíli jsme šli s pejskama k vodě aby se mohli osvěžit.

Video najdete v sekci videa

Fotečky TADY, TADYTADY a tady fotečky Kačky

 

 13. - 14.9.2008 - Sraz border kolií a australských ovčáků

Úplně mi vypadlo z hlavy, že nemám napsaný článek o srazu borderek a austíků, tak to musím honem napravit. Sraz se konal v Horní Suché a pořádala ho Ivana Šarochová majitelka chovatelské stanice Svěží vítr. O srazu mi napsala Radůzka, byl to náš první sraz, tak jsem neváhala ani chvilinku. Hodně mě lákalo vyšetření DNA a taky mnoho  soutěží. Na sraz jsme vyrazili spolu s Radůzkou a Kájou. Dorazili jsme na místo trochu dřív, ale alespoň jsme se   rozkoukali a šli se pomalu přihlásit. Jako první byli v plánu agility, které jsme popravdě pěkně skonili... Conny nechtěl vyběhnout ačko, tak jsme se trochu zdrželi :-) Po běhání přišlo na řadu Dogfrisbee, kde se přihlásila jen Radůzka se Speeďou, Alča s Lusi a Hanča s Mysty. Všem to šlo moc pěkně. Po lítání za talířem následovala ukázka pasení kačen Lukášem Vaňourkam a Dádou spolu s jejich borderkami. Pasení jsem viděla poprvé v životě a docela mě to zaujalo, škoda, že nemáme ovečky :-) Každý pejsek si mohl pasení vyzkoušet, Conny se však radši vydal za ostatníma pejskama... Den se pomalu chýlil ke konci, ještě jsme vyplnili kynologický test a místo přespání ve stanu jsme se s holkama vydali zpátky do Opavy... Po promrzlém dni jsem byla ráda, že holky souhlasili s odjezdem. Radůzku jsem odvezla domů a já s Kájou jsme přespali u mamky v Opavě.

Druhý den srazu začínal zkouškou ZOP a IPO1. Nejdřív jsme se přihlásili,ale nakonec jsem to vzdala. Alespoň jsme se podívali na ostatní jak se to má dělat a trochu se přiučili. Příští rok to určitě zvládneme taky. Zkoušky trvaly celé dopoledne a potom následovaly znovu agility. V neděli se nám dařilo už lépe, měli jsme jen jednu chybu, ale vůbec nevím na jakém místě jsme se umístili. Radůzka samozřejmě pobrala co mohla, a nepřejte si vidět nás, jak jsme všechny ty věci soukali do auta... Pořád nemůžu věřit jak jsme tam narvali tolik granulí a barelů na granule.. Radůzko, Radůzko :-))) Hned jak jsme nabalili auto, šli jsme ještě na odběr krve pro vyšetření DNA. Toto vyšetření nám vyšlo krásně Conny má očička zdravé. Tak potom jsme se nasoukali do auta a hurá domů.

Byl to super víkend, děkuju Radůzce, že mi o srazu řekla. Holky jste super, doufám, že příští rok pojedeme zase. Velké díky patří i Ivě, která uměla sraz skvěle zorganizovat, opravdu klobouk dolů, bylo to super.

Fotky najdete tady - 1. část a 2. část

Videa samozřejmě mezi videi :-)))

 

26. - 27.7.2008 - Soustředění agility Krnov

Víkendové soustředění pořádala naše trenérka Radka Mokrišová. Z přihlášených 15 lidí se bohužel pár odhlásilo, proto nás běhalo jen 7 - já a Conny, Betka s Fly a Chelseou, Radůzka s Merry a Speedym, Kačka s Taruškou, Maky a Tiba s Andílkem, Verča s Infi a Texi a Pája s Eby. Jelikož nás bylo tak málo, tak jsme si zaběhali až až... Infinka, Texi, Eby, Speedy a Merry běhali složitější parkury z kfalifikaček na MS FCI, my ostatní jen takové jednodušší, neboť nám to ještě tak dobře neběhá :) Po náročné vyběhané sobotě jsme si večer zajeli do obchodu pro masíčko a spolu s vodní dýmkou grilovali. Konečně jsme si sedli a mohli i pokecat. Naše grilování skončilo ospalou Markétkou :))) proto jsem šli kolem 23:30 spát do stanu, které jsme měli poslavené přímo na cvičáku. Nejdřív se stanu Conny trochu bál, ale když viděl že tam jdu taky tak si nechal říct. Uložil se na rozházené věci a během minuty únavou spal. Se mnou to nebylo jinak, vzbudili jsme se až ráno, když nám holky udělali pěkný budíček :) A šlo se na novo, nejdřív vyvenčit a potom přestavovat parkur a jít běhat. V něděli jsme běhali jen do 14 - 15 hodin, neboť Verča, Pája a Markétka s Tibou chtěli jet domů až do Hodonína. Musím přiznat, že už jsem taky byla utahaná, protože to byl náš první intenzivní trénink, takže jsem nebyla vůbec zvyklá. I my nakonec poskládaly stany naložili auta a jeli domů. Trénink se vydařil, sice nám nešlo všechno úplně tak jak by jsme chtěli, ale bylo to super. Poznali jsme nové skvělé lidičky a pejsky, doufám že se zas brzo setkáme.

Fotečky TADY, TADY a ještě TADY

Videa: budou v sekci Videa + galerie

21.6.2008 - Neoficiální závody agility Krnov

V sobotu jsme na našem cvičáku pořádali neoficiální závody agility. Na cvičáku jsme se sešli už v 7 hodin, aby bylo na  8 hodinu vše krásně připraveno. Byli 3 skupiny závodníků - štěňátka, ty měli jen tunely a skočky bez laťek, začátečníci - to byl parkur o 10 překážkách a pokročilí, kteří měli 15 překážek. Běželi se 4 běhy, první dva se sčítaly a druhé dva byli jen hry - tuneliáda a běh ve dvou. První startovala štěňátka, kde od nás byla Kačka s Taruškou, Andík a Jessie a Kája s Bucíkem, všichni to zaběhli nádherně. Jako druzí začátečníci, kde jsem byla já s Connym a Betka s Fly. Nakonec pokročilí, kde nikdo od nás nezávodil. Connyšek měl v prvním běhu čas 18,23 (1 odmítnutí) a umístil se na 3. místě, druhý běh zaběhl za 12.85 a umístil se na 1. místě. Při sečtení těchto časů Conny získal 1. místo. Parkur z 1 běhu najdete TADY, z 2 běhu TADY , tuneliáda TADY a běh ve dvou TADY.  Závody se velice vydařili, doufám, že se nám tak povede i na dalších.

Co o nás napsali - http://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-psi-zavodnici-se-potykali-s-nastrahami-par.html

Fotogalerie ZDE a další krásné fotečky od Wami ZDE

14.6.2008 - Výstava voříšků a psů bez PP Vítkov

 Výstava se konala v sobotu 14.6.2008. Vyšlo nám fajn počasí, ani ne horko ani zima, prostě tak akorát :) Do Vítkova jsme dorazili něco kolem 8 hodiny, trochu se porozhlídli a pak šli na veterinární prohlídku. Vystavovat se začalo kolem 9.30. Naše kategorie šla jako první a my se startovním číslem 5. Ukázali jsme náš natrénovaný postoj, paní posuzovatelka si nás prohlídla a šli jsme dál. Bohužel jsme se neumístili, ale to nám vůbec nevadilo. Po odvystavování všech pejsků následovaly soutěže. My jsme by nahlášeni na Běh pána a psa, kde jsme běželi kjaždý stejnou trasu a pak se naše časy sečetli a taky na Nebeský skok, kde Conny skočil krásných 100cm. Po soutěžích bylo vyhlášení Psa sdympatie, kde které jsme díky odchodu jednoho voříška vyhlráli my, takže alespoň jeden úspěch :) Conny si tam mezitím našel supr kamaráda Dastiho, se kterým celou dobu dováděli.

27.4.2008 - Výstava voříšků a psů bez PP Šlapanice u Brna

Vořiškiáda byla pro nás něco úplně nového, jeli jsme vystavovat poprvé. Do šlapanic jsme dojeli mezi prvními, museli jsme si dát rezervu, kdyby jsme náhodou zabloudili. Přípravy byli v plném proudu , tak jsme si šli dát kafe a čekali až nás zavolají na prezenci. Kolem 9 hodiny prezence začala, nahlásili jsme se předali očkovací průkaz a potom jsme se šli podívat po okolí. Zahájení výstavy proběhlo v 10 hodin. Kategorie Velký pes byla jako první takže hned po zahájení jsme nastoupili do kolečka a začali vystavovat. K posuzovatelce jsme šli třetí  a jak nás posoudila?

Vzhled: Border kolie

Srst: Dlouhá

Oko: Mandlové

Povaha: Výborná, kamarádská

Zvláštní kouzlo: Dlouhý jazyk

Předvedení: Velmi dobré

Potom jsme se šli postavit a čekali jsme až se předvede zbytek pejsků. Nakonce závěrečné kolo, ze kterého se vybralo 5 psů kteří postoupili. i my jsme patřili mezi pejsky kteří se dostali do druhého kola. Umístili jsme se na 5. místě, ketré se nám moc líbílo. Byli jsme rádi, že jsme se na naší první vořiškiádě umístili.

Fotogalerie ZDE

16.2.2008 - Coursing Radslavice

Tento trénink byl první nejen pro Connyho ale taky pro mě. Z Bruntálu jsme vyjížděli už v 7 hodin ráno, i když jsme tam měli být až na 9:30. Chumelilo, tak že jsem musela omést celé auto a o neodhrnutých cestách ani nemluvím... Jak normálně do Olomouce jezdíme za hodinu, tentokrát se to prodloužilo na 2 a půl... Z Olmiku už to šlo jak po másle. Když jsme dorazili do Radslavic bylo tam už hodně pejsku, tak se Conny proběhl a šli jsme na příjemku. Přihlásili jsme se do miminek, na ruční naviák a potom jsme už jen čekali až nás zavolají. Hned jak se z mikrofonu ozvalo že má jít na start borderky, tak jsme nadšeně seběhli na dráhu a už jsme jen čekali v řadě... První běh byl po rovince, Conny se za střapcem hnal jak zblázněný, šlo mu to nádherně. Druhý běh taky běžel sám, ale už to nebyla rovinka, ale přidali se i zatáčky. třetí běh běžel s borderkou Anettkou. Coursing se nám moc líbíl tak už teď se těšíme na další trénink.

 

Fotky najdete na www.connyborderkolie.rajce.net 

TOPlist